Zastavení a rozjímání

Když se dokážeme dívat na okamžiky nepohodlí jako na příležitosti k nesmírnému růstu a zůstat po celou dobu bezpodmínečně ukotveni ve svých pravdách, když překonáváme zdánlivé překážky na naší cestě, najdeme zmocnění jednoduše tím, že si všimneme kvality své vlastní sebepřítomnosti.

Mnoho meditujících si myslí, že být bdělí, znamená zaměřovat se s velkou vervou na nějaký objekt. Tento přístup, však ve skutečnosti vede k napětí, protože je výsledkem velkého úsilí vytvořit si pozitivní nebo šťastný stav mysli, což je vlastně projevem neprospěšného chtění.

Dech a zvuk

03.09.2023

Všichni jsme si vědomi toho, že Dech je naše životně důležitá síla, která stojí za výměnou kyslíku a oxidu uhličitého. Ve starověkých Védách, je dech definován jako prána . Prána je definována jako dech, považovaný za životodárnou sílu.

Život se odehrává v přítomném okamžiku. Minulost je pryč – je to jen vzpomínka. Budoucnost teprve přijde – takže ani tam nemá smysl žít. Pokud jsme uvízli ve vzpomínkách na minulost nebo máme neustálé sny o budoucnosti, přicházíme o své životy v přítomném okamžiku


"I krátká chvilka zastavení stačí, pokud se opravdu, ztišíme, nasloucháme a jdeme ještě o kousek dál, do ticha za každou myšlenkou"