Zázračná přítomnost - playlist

09.12.2021

Ta květinka, je jedna z posledních. Dnes jsou ještě další dva bílé květy v plné kráse a na pozadí sníh. Byla jsem ráno s hrnkem čaje sledujíc pomalu padající vločky, bosé nohy na jemné sněhové pokrývce, vnímala teplo v dlaních, chlad v nádechu, vůně, zvuky, sílu a krásu té květinky a pomalu přešla pozorností hlouběji, dovnitř svého těla ..

I to je zastavení. Ač pár minut, jde o to být plně přítomní ve svém těle, tady a teď

Pozvánka k zastavení na pouhých 19 minut - pusťte si tento playlist, je pro To a vás stvořený, stačí kliknout na Zázračnou přítomnost a ponořit se do jemných tónů a svého tělesného klidu.

V průběhu první skladby se nalaďte na své tělo, všímejte si své nálady, vztahu a oddanosti Zemi, vnímejte jak se pozorností na dech nálada proměňuje, tělo zklidňuje. Váš vnitřní svět se uspořádává.

V další skladbě, s níž přichází krásná a v tomto podání zřetelná mantra pro každého, dovolte ať koná co může, ať její vibrace nese se každé buňce těla:  

Namah Shivaya Gurave

 Saccidananda Murtaye

Nisprapancaya Shantaya

Niralambaya Tejase

Význam: "Nabízím se Světlu, které je Pravým Učitelem. Realita, Vědomí a Blaženost. Nezávislá ve své existenci" 


V závěrečné skladbě si všímejte v otevřené pozornosti těla, jak cítíte se, s jakou jistotou obýváte své tělo, pocit důvěry, bezpečí .. Nehledejte, neanalyzujte. Jen všímejte co děje se, jsou to cenné informace, avšak v tento moment jen pro povšimnutí. To čemu se rozhodnete věnovat svoji pozornost, k tomu se můžete vrátit později. Ne, v tento meditační čas. A možná, mnoho z emočního těla zcela zmizí, bude (od)puštěno.

Až se rozhodnete ukončovat svůj čas zastavení, spojte se vědomě se svým tělem, dotkněte se třeba dlaněmi svého obličeje, poděkujte si..

Přeji ať přijde vám vhod, ať máte čas se sebou naplněný klidem

Více o mantrách .. možná je čas, nechat přijít osobní "vlastní"

Naslouchejte srdcem, berte ji s lehkostí

S láskou

MM