Péče o sebe je největší projev lásky

29.12.2023

Péče o sebe je jedna z nejdůležitějších věcí, které můžeme udělat pro sebe, naše děti i nejbližší rodinu. Pokud péčí o sebe doplňujeme své přirozené zdroje, potom přirozeně žijeme v lásce, a také o ostatní pečujeme s láskou, soucitem, trpělivostí a moudrostí sobě vlastní.

Když je náš denní rytmus v souladu s rytmy přírody, zažíváme nejlepší zdraví a pohodu

Vyberte si přístupy a techniky, které vám nejlépe vyhovují a nejlépe vás spojují s přírodními rytmy. Udělejte z toho denní rutinu a zároveň si užívejte své každodenní rutiny tím, že si budete pamatovat, že vás spojuje s přírodními rytmy. Všimněte si, jak se sebepéče a sebeláska odráží ve vašem každodenním konání a proniká do všech aspektů vašeho života. 

Přijměte pozvánku, a vymezte si každý den čas na zastavení a napojení na přírodní rytmy.

Zamyslete se nad tím, co se děje venku v přírodě a jak se příroda odráží ve vás. 

Zeptejte se sami sebe, jak se cítíte, když nejste v souladu s těmito rytmy. 

Vnímejte a objevujte element vzduchu

Element vzduchu lze zažít pomocí dechových praktik, které jsou skvělým způsobem, jak začít své ráno a nový den. Jednoduchá technika pránájáma slouží jako mocný rituál jenž pomáhá zklidnit nervový systém a může být přípravou před vaší meditací  Pránájáma je cvičení, které lze provádět ráno, abyste se připravili na den a odpoledne abyste se připravili na další část dne, v níž se staráte o své blízké. Pránájámu může být velmi prospěšné sdílet i se svými dětmi a učit je tak zdravým rituálům a péči o sebe.


Prvek Země můžete zažívat pravidelnou meditací 

když uzemníte svou bytost každodenní meditací, budete se cítit živější a dostupnější pro svou rodinu. Tato praxe je "drahokamem" nebo "skutečným lékem" života. Ne nadarmo se říká "Mlčeti zlato". Když sedíte v klidu a tichu, jste schopni kultivovat svou intuici a přijímat posvátná poselství. Přemýšlejte o této praxi jako o čase, kdy si můžete odpočinout od neustálého mluvení. Meditace je život, který mění život!


Vodní prvek lze zažít, když se dotknete moudrosti tekutinového těla

Jemná praxe inspirovaná technikou kontinuum movement, která může být také uzemňující, je o fyzické a emocionální péči o sebe. Cvičíte tak, že necháte svaly relaxovat a přitom zůstáváte v bdělé, otevřené pozornosti těla. Díky jemné praxi můžete zažít, jak energie proudí v těle volněji. Kontakt s tekutinovým tělem potom přináší nový obraz toho, jak o sobě a životě smýšlíte a odpověď na to Kým jste. 


Prvek ohně skutečně zažíváte, když děláte to, co milujete

Když praktikujete svou dharmu - splnění vašeho účelu. Všímáte si, jak naživu se cítíte, když děláte to, co milujete? Tím, že jste ochotni se změnit a transformovat na své cestě, získáte hlubší pochopení smyslu svého života. 


Váš největší přínos pro vesmír nemusí být to, co děláte, ale to kým jste


Buďte láskou