Únor

01.02.2022

Naše forma ví, jak má vypadat, embryo ví, jak má růst.. a fakt je ten, že poznat sebe, je celoživotní práce rozplétání a proplétání. 

"Když si budete s někým hodinu hrát, dozvíte se o něm víc, než kdybyste s ním rok diskutovali."

                 Platon 


A tak vás zvu, pojďte si hrát a poznávat sebe, i v těch nejjemnějších vrstvách. Naším každodenním úkolem je umět porozumět tomu, co a proč se děje. Je to proces. Ale existují nástroje, jimiž můžeme podpořit svoji cestu k harmonii těla a ducha a být v souladu se svojí cestou duše.

DÝCHÁNÍ, POHYB, POCIT - tři nástroje, které všichni máme. Co je potřeba spíše než učit se, je dovolit si přirozeně je používat. Aneb, přijmout archetyp léčitele v Sobě. Naše pozornost bude směřována do pánve, k oblasti ledvin a bederního svalu, přesto vždy vnímáme tělo jako celek. Učíme se důvěřovat v jeho moudrost a připomínáme si, že Tělo VÍ. Každým nádechem jsme ve vnitřním těle hlouběji,  jeho moudrosti blíže, a tímto odevzdáváme se jeho vedení. 

Vědomý dotek v online setkáních bude věnován ledvinám, jemná praxe k uvolňování toho, co může být v souvislostech s tématy druhé čakry. Budeme se věnovat všemu co tělem plyne, proudí. Díky vědomí, vědomého těla a klidné mysli jsme schopni získat přístup ke starým pocitům. Objevit staré sabotážní vzorce, které se často drží pod úrovní vědomí a přístup k nim není lehký. Oblast ledvin je velmi úzce pojena se vztahy. Na jemně hmotné úrovni těla je druhá čakra, která podporuje a harmonizuje vše tekuté ve těle a současně souvisí se vším dalším, co teče a plyne, jako jsou právě emoce. Druhá čakra podporuje jejich volný průběh a díky její harmonii vnímáme, že žádná emoce není zakázaná ani špatná, umíme ji přijímat jako informaci, či dokonce dar pro svůj růst a sebeobjevení: Každá emoce nás něčemu novému učí, pokud ji necháme volně plynout. Druhá čakra harmonizuje intimní život, sexualitu, podporuje vnímání inspirace a přirozenou kreativitu. Druhá čakra je umístěna ve spodní části břicha, přímo navazuje na kořenovou čakru země a zároveň ovlivňuje i činnost a harmonii třetí. Jakékoliv změny na úrovni druhé čakry můžete vnímat velmi tělesně, vřele proto doporučuji vracet se a pracovat v meditaci pro harmonizaci druhé čakry, kterou již nyní najdete zde:

Nač se v únoru můžete těšit

⧽ Instruktážní video jemné praxe pro hluboké uvolnění oblasti beder, spojená s meditací Laskavosti a soucitu. 

⧽ Video vedená meditace s mandalou k tématu vztahů, počínaje vztahem k Sobě 

⧽ Krátká zastavení pro ztišení a rozjímání - audio meditace "Je čas vlastnit vše, čím jsem"

V online setkáních nás čeká

⧽ První z večerů bude věnován vědomému doteku a posvátným bodům těla. Dech jako "mocný" nástroj jež koná, pokud se mu s důvěrou oddáme, uděláme hluboce léčivý prostor

Mimořádný online v neděli od 19 hodin - meditace s mandalou  Valentýnský dárek pro vás

⧽ Třetí večer bude inspirován učením kontinuum movement. Jemná síla zvuku a jeho vibrace bude tím, co v těle může léčit, očišťovat a proměňovat. Našim jediným úkolem je odevzdání se dovednosti, jež je v každém z nás. Archetyp léčitele, je naším vlastním bohatstvím. 

Je čas vlastnit vše, čím jsem

K této myšlence, které dovolte ať stane se též vaší pravdou, bude vložena karta pro měsíc únor a audio meditace, která pomůže ladit se na vibraci Lásky


Těším se na vás. Vše co pro vás tvořím, vzniká ze srdce a radosti, že můžu

Marcela Magdaléna