Radost, je jako přesnídávka

02.08.2022

Ne každý cítí radost a harmonii každý den svého života, a je mnoho věcí, které to zapříčiňují. Abychom nepodlehli a neupadli do špatné nálady, je právě proto potřeba každý den pro sebe udělat něco, co v nás podporuje dobrou náladu.

Minulý měsíc, jste obdrželi každý všední den email s podnětem, pro psaní svého deníku. A právě tímto začínal první den pro váš zápis a zamyšlení. Uchovám ho zde, i pro další dny .. 


"Představte si, že máte celý den na to, abyste dělali vše, co máte rádi"

.. vše, co vás napadne si napište a potom se krátce zamyslete nad tím, zda něco z toho můžete začlenit už dnes do plánovaných, každodenních povinností.

Naše tělo potřebuje duševní výživu, a radost,  je jako přesnídávka.

⧽ Pokud v životě právě prožíváte těžší období, moje pozvánka k tomu, jak si zlepšit celý den je, začít tím, že si zpříjemníte své ráno. Každý bude mít jiný nápad na to, co pro sebe, a ještě příjemnější ráno udělat. Důležité pro všechny však je, abychom se měli po zazvonění budíku na co těšit. Pro někoho to může být krátká ranní meditace, pro jiného cvičení, nebo krátká procházka, není k tomu podmínkou mít domácího mazlíka, který vrtí ocasem a tlačí nás ze dveří. Příprava oblíbené kávy v ještě větším klidu než doposud, už její příprava může být krásný rituál. Od chvíle, kdy zavoní při otevírání nádoby s kávou, přes naslouchání vaření vody až po zalévání. Celý tento čas může být krásný rituál, příjemně vám může posloužit i čajová meditace, pokud je pro vás vedená meditace snazší, je to v pořádku.

⧽ Pokud se vmísí myšlenka na to, co je před vámi a případně obavy z něčeho co nevíte, zda zvládnete: Oslovte se vlastním jménem a řekněte si, že to zvládnete.

Přeji vám krásný nový den a pokud píšete svůj deník, přeji krásné chvíle s deníkem 

S láskou

MM


Ještě mi napadá, a tak přikládám jednu z oblíbených meditací pro nový denNebyli jste minulý měsíc v Klubu? Jste zde jen občas, a psaní deníku s podporou pro 21 dnů vás láká? Dobrá zpráva pro vás je, že začít můžete i nyní