Milý deníčku ..

01.06.2022

.. aneb, jak začít psát svůj deník


V první řadě, tak aby se z toho mohl stát rituál na který se budete těšit, promyslete si čas, kdy ke svému deníku budete usedat. Doporučuji ráno si přivstat a začít s psaním nový den, dokud ještě nikdo nenarušil vaši tichost. Pokud se rozhodnete naopak, a sice psaním svůj den zakončit, potom nejlépe ve chvíli kdy víte, že už nic nebude odvádět od psaní vaši pozornost.

Co všeobecně funguje vždy a pro všechno: Udělat si to hezký. Když se žena či muž rozhodnou kupříkladu cvičit, koupí si nové triko nebo boty, zkrátka cokoli, co bude těšit i jiným způsobem, než činnost jako taková. Je to první krok!  A s vašim deníkem to může být stejné.

 Běžte a kupte si hezký sešit 


Už když ho budete vybírat, nalaďte se na své psaní. Dotýkejte se všech nabízených možností, deník se zámečkem, tvrdé desky, měkké desky.. Promyslete, zda ho budete nosit při sobě, potom zvažte jeho tíhu, možná vyberete tenčí sešit, proč ne, můžete mít sešitů více .. psát si poznámky o svých pocitech během dne a doma potom své plány, sny a cíle. Také si představte, jestli si budete do deníku malovat, zda vybrat s linkami nebo čistý. Možná vás potěší koupit deník, který již přináší svůj vlastní příběh, v tomto případě doporučuji krásné sešity z chráněné dílny Lemniskáta, uděláte tím dobrý skutek a potěšíte nejen sebe ♡ A nebo podpořte nákupem někoho, kdo vyrábí originální sešity, a třeba vyrobí přímo pro Vás.

Až usednete a otevřete svůj deník, napište den, datum, čas a místo v horní části textu a dělejte to u každého svého zápisu. To proto, až se budete ke svému deníku vracet.

Možná budete překvapeni, kolik toho máte co říci a psaní vám půjde hnedka a s lehkostí. Stejně tak se můžete zcela zaseknout. Pokud se tak stane, nalaďte se na svůj dech i na svůj původní záměr "Chci psát svůj deník a díky psaní o sobě zjistit více. Více o svých přáních, vrátit se ke svým dávným cílům, dát volným psaním možnost, připomenout se mým snům"   

Důvěřujte své ruce a peru a dovolte, ať vás vedou na vaší cestě

Občas jsme v zajetí úkolů a zadání a pokud schází, cítíme se ztraceně a blokujeme se, v takovém případě - dejte si vlastní zadání, nebo využijte inspiraci pro své psaní

Můžete také využít Deníku na cestu k sobě, který jsem pro vás připravila. Pomůže Vám otevřít se pomocí otázek a podnětů k rozjímání a udělat ze psaní rituál během 21 dnů 


Dejte si vlastní zadání

✳︎ Napsat sami sobě přání k letošním narozeninám. Napište vše, co sobě přejete, a přejte si opravdu a upřímně vše .. V tomto případě může být dalším, velmi klíčovým momentem, až si své přání v den narozenin přečtete.

✳︎ Napsat dopis někomu, komu je pro vás těžké říci, co opravdu cítíte. Napište jej bez úmyslu ho poslat.

✳︎ Napsat dopis osobě, která vás opustila (zemřela). Napište všechno: jak se cítíte, co vám díky této ztrátě chybí, co vás tato ztráta naučila, co odpouštíte i co ještě nedokážete odpustit a jak nyní chcete žít dál

✳︎ Pokud jste v zajetí závislosti, strachu, smutku, úzkosti .. napište jim .. poděkujte za tuto zkušenost a dovolte jim odejít.

✳︎ Napsat veselý dopis své radosti, trpělivosti, pozitivitě

✳︎ Napsat si své cíle. Váš deník může vypadat jako seznam. Ke každému cíli si napište kroky, které víte, že můžete udělat k jejich naplnění. Cíle se nebojte napsat velké, ale kroky k nim si dejte dílčí, takové, které můžete opravdu každý den udělat pro podporu jejich dosažení.


Po dokončení psaní nechte svůj deník vždy ještě otevřený, přečtěte si po chvíli svůj text a všimněte si svých plánů. Píšete-li svůj deník ráno, zvýrazněte si kroky, které již můžete podniknout. Pokud píšete svůj deník večer, k tomuto poslednímu bodu se vraťte až ráno ať večer už může vaše mysl odpočívat.


Přeji vám šťastné chvíle psaní!

MM


Jsem deníčková, a mám sešitů více. Ten čistě osobní, plný pocitů, radosti a díků, ten doma leží na mém nočním stolku, spolu s rozečtenou knihou a je mým společníkem večer, než zhasnu lampičku. Dalo by se o něm říci, že ten, je mým deníkem vděčnosti.

Další, který vozím při sobě, je záchytná pavučinka mých myšlenek. Píšu do něj kdykoliv se během dne naskytne příležitost, je plný nápadů a podpůrných kroků k plnění mých cílů i snů. Jsem voda a další silný element ve mně je vítr. Mé nápady lehce přicházejí ale pokud je nezachytím, lehce je ztrácím. Odtečou jako voda, nebo uletí jak odkvetlá pampeliška. Taková jsem a vím to :) a proto si své kroky k naplnění snů a cílů chytám. Mnoho ze všech mých myšlenek se začne rodit do světa až po čase. Často si je čtu a to co se mnou jemně pohne řeknu si "ááá, to je hezká myšlenka a přichází právě vhod" 

Třeba myšlenka na psaní meditačního deníku .. pamatujete? Tahle myšlenka ležela v deníčku celý jeden rok, až ve správný moment se připomněla, abych ho dalších 365 dnů mohla psát. A tolik těší .. jsem vděčná, že jsem ten nápad nenechala uletět, jako mnoho jiných. Proto z celého srdce doporučuji, pište, pište, pište .. nikdy nevíte jak moc a v jaké chvíli pomůže psaní nejvíce vám samotným a kdy i nejen vám. 

S láskou, Vaše 

MM