Krása mantry, pro vaši praxi

01.06.2023

Óm Mani Padmé Hum

Abychom skutečně poznali své záměry a motivace za praxí meditace s mantrou, musíme přesně vědět, co mantra znamená. Díky tomu je naše praxe smysluplnější a osobnější.

Mantry jsou jedinečné pro každého člověka. Co s jedním člověkem rezonuje, s druhým nemusí. Proto zkoušejte z mnoha různých, dokud nenajdete, která vám vyhovuje. Může jich být i více. Potom si pro svoji meditaci vezměte vždy tu z nich, která přichází s  lehkostí ..

Mantry jsou léčivou vibrací pro naši mysl. Jsou mocným prostředkem nejen k zaměření mysli, mantry zároveň dokáží naplnit naše vědomí pozitivními vibracemi.

Kterou ze všech krásných manter můžete vyzkoušet mezi prvními? 

Óm Mani Padmé Hum

Om je považováno za zvuk, který vznikl, když vznikl náš vesmír. Zpívání Óm pomáhá otevřít krční čakru , podporuje jasnou komunikaci a vyjadřování, také může pomoci vzdát se připoutaností i vašeho vlastního ega . Zpívání Óm samo o sobě je překvapivě silné a hluboce uvolňující. 

Ma prý ničí žárlivost a nahrazuje ji morálním chováním. 

Ni nám pomáhá pěstovat trpělivost a méně přilnout k našim touhám. 

Padmé ničí předsudky a buduje vytrvalost. Věří se, že vštěpuje soustředění a disciplínu.  

Hum dává moudrost a vzdává se nenávisti.

Věří se, že každé Buddhovo učení spočívá v této jediné mocné mantře. Opakuje se to znovu a znovu, aby vyvolalo láskyplné a bezpodmínečné vlastnosti soucitu.

Ať už si to řeknete nahlas nebo potichu, toto je jedna mantra, kterou budete chtít praktikovat, abyste se spojili se svou vrozenou milující a soucitnou povahou.


♥︎