Emocionální tělo

28.01.2022

Už víme, že emoce mohou uvíznout v těle. Také víme, že ve chvíli, kdy cítíme emoce, jako bolest, strach nebo stud, máme na výběr:

Dokážeme emocím odolat, čímž způsobíme, že se naše tělo stáhne a dech se zkrátí - a emoce, které cítíme, se v těle uzamknou.

Zkuste si jen představit, že po celý život pociťujete strach, hněv, smutek a necítíte se natolik bezpečně, abyste je dokázali vyjádřit. Představte si kolik emocionální energie nashromáždíte tímto každý den, pokud se s důvěrou nevyjádříte. 

Druhá možnost je, že můžeme ten pocit vyjádřit zdravým způsobem - vyslovit ho, procítit, zpracovat nebo ten pocit zahrnout láskou. 

Přepsání nezdravého vzoru a vytvoření nového způsobu chování může nějaký čas trvat. 

Pomocí posvátného záměru můžeme trénovat své srdce, mysl a tělo, aby  vyjadřovaly naše emoce zdravým způsobem, aby neuvízly v těle.


Pokaždé, když v sobě cítíte emoci - když si "všimnete" - je to způsob, jakým vaše tělo říká: 

"Toto je emoce, kterou jsem připraven v tuto chvíli uvolnit."

Nebojte se tímto způsobem pracovat, uvolňování blokovaných emocí z těla bude postupné a vaše emoce vás povedou. Je hluboce posilující a osvobozující vidět své emoce jako spojence, kteří vás vedou na vaší cestě léčení. Pokaždé, když se objeví nějaká emoce, můžete ji pomocí dechu přivést láskyplnému uvědomění. 

Můžete se zeptat: 

" Co ve mě spustilo a jaké emoce cítím?" 

Pak se můžete rozhodnout: 

" Že to vyjádříte, pocítíte a uvolníte pomocí hlubokých, vědomých nádechů do těch částí těla, kde cítíte projevenou emoci.


Některá emoční uvolnění jsou malá a některá mohou být velká. Pamatujte však na jejich božské načasování. Buďte k sobě jemní, milující a důvěřujte své posvátné cestě.

Jste požehnaní


Pro vědomou práci a harmonizaci, můžete přejít k  meditaci na druhou čakru  I zde platí božské načasování, Vaše tělo vždy odkryje co může, co právě má. 


S láskou

Marcela Magdaléna