Dýchám snadno, dýchám pro změnu

11.08.2023

Vědomá práce s dechem nám nejen umožňuje naladit se na vyšší stavy vědomí, ale má také hluboký vliv na naše celkové zdraví. Krása vědomé práce s dechem spočívá v tom, že ji lze provádět kdekoli. Na rozdíl od fyzické, či meditační praxe, kterou děláte na podložce ve studiu nebo doma, můžete dechovou práci provádět také v kanceláři, při sezení v dopravě .. ať jste kdekoli, může vás vést ke změně. Může pomoci rozšířit vaše vědomí během meditace, nebo vám jednoduše pomoci přepnout se do uvolněnějšího stavu bytí, když jste ve stresu.

Prostřednictvím vědomé práce s dechem se vyrovnává a uvolňuje nervový systém, což pomáhá tělu léčit se na všech úrovních: těla, mysli i ducha 


Dech je naše životně důležitá síla, výměna kyslíku a oxidu uhličitého a způsob, jak se vylučují odpady. Dává nám kontrolu nad naší srdeční frekvencí, naší zuřivou, neklidnou myslí, naším krevním tlakem a naším duševním stavem. 

Super jednoduchá technika vědomého dýchání je takzvaná "nechat jít"


Vše, co musíte udělat

❥ Zhluboka nadechnout, když si pro sebe myslíte slovo "nechávám"

❥ V horní části nádechu pauza

❥ Při výdechu si pomyslete "jdi"

❥ Zastavte se ve spodní části výdechu

Opakujte tak dlouho, jak chcete a cvičte to, ať již děláte cokoli. Pokud se opravdu potřebujete pustit, dopřejte si prostor i delší odpočinek v pozici mrtvoly: Pusťte nejdříve veškeré napětí, které držíte v těle, poté si představte, jak všechny starosti z vaší mysli jemně odplouvají .. 


Vaše tělo je lehké a uvolněné

V lásce

MM