Dotek - dar nás všech

06.05.2022

Většina z nás si neuvědomuje, že to první, s čím se setkáme bezprostředně při svém narození je dotek. Uvědomujeme si však určitě jeho význam, všichni jsme ve svém životě laskavý dotek zažili a pocítili jeho mocnou sílu ať již ve vzpomínce na laskavou náruč rodičů či babiček, a nebo v dospělosti jemný dotek milované osoby. 

Když se zamyslíme, víme, že to, co cítíme skrze dotek je živoucí energie. O životní energii se ví po celá tisíciletí a přesto, že v každé kultuře i každým jednotlivcem je nazývána jinak - známe pojmy jako prána, kundalíni, kosmická energie, Boží energie - všichni hovoří o téže energii. 

Energii, která má natolik jemnou strukturu, že s ní lze pracovat i jen pomocí myšlenky. 

Léčivé účinky doteku známe dobře. Když se přiloží dlaň na nemocné místo, dochází k uzdravování vyrovnáváním energetických drah v těle. Naše tělo je tak dokonalé, že si dokáže stahovat potřebnou energii z jiných částí těla, aby jí bylo dostatek tam, kde je potřeba právě uzdravovat, a stejně tak si umí stáhnout energii z okolí, protože pro léčení a buněčnou obnovu se potřeba energie zvyšuje. 

Člověk, který umí s energií pracovat, umí ji z okolí přijímat, umí ji používat a předávat ji dál, je označován léčitelem. 

Přitom léčitelem se narodil každý jeden z nás, jen většina z nás se od své výbavy a přirozených darů přírody odklonila. 


To, co nám zůstalo, je instinkt, a tedy podvědomě všichni děláme to, pokud nás něco na těle zabolí pokládáme naprosto přirozeně na bolest svoji dlaň. Přiložením dlaní se napojujeme na nervový systém a biodynamické síly což je základem terapie dotekem. Výbavu těla máme všichni stejnou, to, co nemáme je konkrétní smyslový vjem. I ti vnímavější, co cítí energii, budou ji popisovat každý jinak, někdo jako teplo, jiný chlad či jemné šimrání.

Vnímejte sílu vědomého doteku, objevte léčivý dotek svých dlaní a dotýkejte se sebe i svých nejbližších. 
Dotekem léčíme nejen sebe, léčíme i své okolí a není výsadou vyvolených léčit. Je to přirozenost každého z nás a práce s energií patří k našim základním životním funkcím. Nemusíte se ničeho bát, pokud je vaše mysl čistá, váš dotek bude léčit 


S láskou

MM