Září

02.07.2022

Horké léto se pomalu překlápí k teplým večerům blížícího se podzimu. Doznívá ohnivá energie. Pole jsou ještě zlaté, ale vše se pomalu začíná zbarvovat do zemitých tónů a s tím element Země přináší svoje kvality. Elementy jsou v každém z nás, jsou-li v harmonii, cítíme přirozenou proměnu, cykličnost a krok za krokem umíme s ní být. Říká se, že ve vzácném okamžiku podzimní rovnodennosti, se příroda ocitá v dokonalé rovnováze. Je nejlepší čas sklidit, co jsme zaseli, vzdát díky za úrodu a hojnost, kterou Země dává. Pro náš osobní život a růst, je čas dokončovat rozdělané projekty, a rozmýšlet budoucnost. Příležitost k tomu oslavit své úspěchy, poděkovat sami sobě a těm, kdo nám pomohli, otevřít se rovnováze. 


Horečná aktivita léta utichá, je čas ztišení a zpomalení. Meditujeme abychom obnovili rovnováhu uvnitř sebe.


V září se pozorností obrátíme k uvolňování solárního pleteně (solar plexus) Přeci jen léto a prázdniny mají jiný rytmus. A právě proto, že jsme v čase mnoha změn na hony vzdálení uvolněnému stavu, budeme uvolňování trochu trénovat, abychom během všedních dnů pociťovali příjemný vnitřní mír. 

Předpokladem k tomuto je nejprve uvědomění si vnitřního napětí, což vyžaduje návrat k sobě, spojení s vlastním středem a vnímání sebe sama. Ačkoli to občas může být i nepříjemné, přesto to pro nás může být je to dobrým začátkem k tomu, abychom toto nepohodlné pozorování sebe sama  přetvořili v příjemný stav Sebe-vědomí. Solar plexus je centrální pleteň nervů umístěný za žaludkem, který řídí mnoho tělesných pochodů a organických funkcí, mimo to určuje stav nervové soustavy a představuje psychosomatické propojení mezi tělem a duší. Co nás tedy konkrétně v září spolu zde čeká?


Nač se v září můžete těšit

⧽ Vedené audio cvičení - tradiční havajskou meditaci pro rozšíření vědomí - snížení stresu

⧽ Audio "Živlová meditace" - Země a jeho kvality pro život v harmonii

⧽ Krátká zastavení pro inspiraci a duševní hygienu - mocná síla ztišení


V online setkáních nás čeká

 5.9. Meditace pozornosti

⧽ 19.9. Meditace pozornosti II  

"Jsi-li moudrý, občas proklouzneš do tajných komnat dobrovolného ústraní. Čekají tam na tebe čtyři věrní přátelé: Samota, Zklidnění, Ticho a Pokoj. Ve skutečnosti jsou víc než přátelé; jsou kolébkami kreativity."

William Arthur Ward

Těmito slovy, dovoluji si vás pozvat k tichému pobytu, který pořádám již opakovaně. Nejbližší a poslední v tomto roce bude v listopadu 2022

Vstupenky k online setkáním přes zoom, budou vloženy 1.9. 2022.

 Naše online setkání v září budou 5.9. a 19.9. vždy od 20 hodin

Pokud nemáte svůj účet, nebo prodloužené členství


Vše co vkládám a tvořím, vychází ze srdce a radosti, že můžu. 

Těším se na vás a přeji krásné chvíle pozdního léta

Marcela Magdaléna