Yóga nejsou pouhá tělesná cvičení

23.01.2023

Jóga je věda o těle, mysli, vědomí a duši. 

"Jóga vede člověka ke smysluplnému životu v harmonii, v míru a ve štěstí. Prostřednictvím jógy máme možnost vstoupit do spojení s duchovními silami v kosmu a poznat svou skutečnou Božskou Podstatu, naše Pravé Já."


Jóga vede člověka k tomu, po čem všichni lidé touží!

 Učí nás rozumět sobě samým i ostatním, vede nás k tomu, abychom si uvědomili svou podstatu. Smysl svého života stejně jako veškerého Bytí. 

Jóga nejsou pouhá tělesná cvičení. Yóga znamená obnovení spojení individuálního Já s universálním Bytím. Znamená splynutí, kterého lze dosáhnout cvičením, koncentrací a meditací. 

Pěstování každodenní jógové praxe nám umožňuje prozkoumat náš vnitřní svět. A to pokaždé, ať již vstoupíme na podložku k tělesnému cvičení, či usedneme k formální meditaci, vždy vytvoříme hlubší spojení s našimi těly, stejně jako s naší myslí a duchem. Jóga nás přivádí do kontaktu s naší esenciální přirozeností. 

Pozvěte yógu do svého života. Osvojte si rituál z následujících jednoduchých praktik 

⧽ Zkuste si udělat čas na přemýšlení o pomíjivé povaze všech aspektů vašeho života. Rozhlédněte se kolem sebe a vnímejte všechny předměty, lidi, vztahy, situace - své fyzické tělo, myšlenky ve své mysli a emoce, které cítíte. A dále si potichu řekněte:

"Všechny tyto věci měly počátek a všechny budou mít konec. Všechno se mění a jednoho dne už nebude. I já mám začátek, prostředek a konec. Toto tělo, tato mysl, tato osobnost se jednoho dne rozpustí zpět v nekonečném poli vědomí. Přijímám pomíjivost života a tím se zbavuji strachu a úzkosti."

Meditujte. Meditace je základním nástrojem pro naši celkovou pohodu, který nám pomáhá přijmout pomíjivost dvěma klíčovými způsoby.

⋆ Čím více klidu zažíváme s pozorováním myšlenek bez připoutanosti, tím pohodlněji budeme svědky příchodů a odchodů událostí, vztahů a situací v našich životech.

⋆ Prostřednictvím meditace se naše vědomí rozšiřuje a umožňuje nám zažít nesmrtelného a neměnného ducha uvnitř. Zatímco na hmotné úrovni vládne pomíjivost, v jádru vašeho bytí leží ten aspekt vás samých. Pravidelná meditace vám pomáhá žít z úrovně vaší duše

Procvičujte všímavost. Všímavý život pomáhá hluboce ocenit a vážit si jedinečné krásy a zázraku, které náš život představuje. 

⧽ Existuje mnoho různých způsobů, jak můžete i cvičení jógy začlenit do své každodenní rutiny. Když člověk vidí obrázky jogínů, může si myslet, že to nedokážu. To není pro mě. Nenechte se těmito obrázky odradit, nechte se jimi motivovat: každý stál na tom místě, kde s nacházíte právě teď vy "na začátku" Pamatujte, že pokud vás to láká, vždy můžete jít svým vlastním tempem a možná zjistíte, že jóga může obrátit na hlavu (doslova) i váš příběh.


Jóga nás přivádí do kontaktu s naší esenciální přirozeností. Jak říká duchovní zákon čistého potenciálu , naše pravé já je čisté vědomí a neomezený potenciál.Přeji vám blaho-dárné chvíle

MM